• Nyitott nap az iskolában

Nyitott napot tartottunk március 22-én

Pénteken egy nagyon szép, napsütéses napra ébredtünk. Kitárult iskolánk kapuja, ahol húsvéti játékos foglalkozásra, hagyományőrző kézműveskedésre és a nap végén táncházra vártuk az érdeklődő gyermekeket szüleikkel.

Délelőtt folyamán Mészáros Marika néni és lánya Veronika segítségével készültek a húsvéti hímestojások és a tyúkocskák. Ebéd után a Szomolai házaspár hozta el hozzánk a húsvéti hagyományokat. Adrika néni kukorica máléval, töpörtyűs pogácsával és mákos pogácsával is kedveskedett. Betekintést nyertünk a korbácsfonás titkaiba, készült egy gyönyörű húsvéti kép és nyuszika is, amit a nap végén mindenki hazavihetett. A napot táncház zárta, melyet Domján Máté és párja Deniszka vezetett. Élveztük a nap minden percét.

• Szigetszenmiklóson járt iskolánk csapata

Iskolánk kis csapata a VEZEKÉNYI ROBOTOSOK, szombaton,február 24-én ellátogatott Szigetszentmiklósra, ahol a FLL - First Lego League nemzeti döntője zajlott. Csapatunk is bemutatót tartott az Explore kategóriában.

Ebben a versenyben a csapatok mérnöki alapokra összpontosítanak, megtanulnak tervezni, kódolni, közben valós problémákat tárnak fel. Minden lego elemekből épül. Nagy hangsúlyt kell fektetni az együttműködésre, kommunikációra a csapatmunkára. A tanulók ebben a kihívásban megtanulták, hogy miként is találkozik a művészet a természettudománnyal. Csapatunk bemutatta falunk kultúrális életét, hol zajlik, hogyan, milyen eszközöket felhasználva. Forgott a színpad, volt itt színpadmester, felvilágosító, hangmérnök, vizuális effektusok felelőse, építész. Nagyon élvezték a felkészülést és az előadást is. Nagy-nagy dicséretet kaptak, sok volt a standnál a látogató is, akik érdeklődtek úg

• Partnerek, támogatók

• Bejelentkezés