• Tanévnyitó ünnepség

• 2022. szeptember 5-én kinyílt iskolánk kapuja. 8,00 órakor kezdetét vette az ünnepélyes tanévnyitó. Csillogó szempárak várták már, hogy elkezdődjön a 2022/2023-as tanév. Köszönjük szépen a kedves Szülőknek, akik első osztályba hozzánk, a mi kis családias iskolánkba íratták gyermekeiket. Az elsősök átvették az iskolatáskákat, melyeket a Rákóczi Szövetség adományozott minden magyar iskolába íratott kicsi elsősnek. Nagyon szépen szerepeltek rögtön az első napon tanulóink, ügyesen szavaltak és énekeltek, az elsősök pedig az ünnepélyes fogadalomtétel után hivatalosan is iskolánk tanulóivá váltak. Büszkén távoztak az új iskolatáskával a hátukon. Mindenkinek jó tanévet, kellemes napokat kívánunk!!!

• Nemzetközi robotika verseny - Balatonfüred 2022. szeptember 1-4.

• Tanulóink részt vettek Balatonfüreden egy háromnapos Nemzetközi robotika versenyen, ahol dobogós helyezést értek el. 14 országból érkeztek a csapatok, 3 kategóriában zajlott a verseny. A mi kis csapatunk, amely a Vechas nevet viseli, hatalmas teljesítményt nyújtott, amivel a csodálatos 3. helyen végzett. Nagyon büszkék vagyunk tanulóinkra!!!

Ismét bebizonyosodott, hogy a kicsik is képesek nagy dolgokra!!!! Köszönjük szépen gyerekek!!!!

Most már nincs más hátra, csak a Világbajnokság Dortmundban.  Hajrá!!!!

Friendship Invitational medzinárodnú súťaž v stavaní a programovaní robotov zorganizovala Univerzita Edutus v Balatonfürede prvý septembrový víkend.

Súťažiaci vo veku 8-19 rokov zo 14 krajín si zmerali svoje schopnosti v kategóriách RoboMission, Future Innovators a RoboSports.

Slovensko reprezentovali tímy Vechas zo ZŠ Vozokany v kategórii RoboMission Elementary, a umiestnili sa na výbornom 3. mieste.

Členovia tímu: Liza Énekesová, Samuel Jakócs a Amanda Álló. Mentorky tímu sú Ildikó Karácsonyová a Ildikó Ozsváth. Tím sprevádzal a podporil na súťaži Imre Karácsony.

V kategórii Junior veľmi úspešne zabojoval tím Voittaja zo ZŠ, Trieda SNP 20, Banská Bystrica. Členovia tímu sú Michal Šimo a Tomáš Tomek. Mentor tímu je Garbriel Stach. O tím sa starala aj p. učiteľka Janka Korimová.

Blahoželáme tímom a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu Slovenska.

Všetky výsledky sú na stránke: